Sosyal Hizmetler

Güvenlik Yönetimi

 

İnsan topluluklarının birbirleriyle beraber yaşamaya başladıkları ilk dönemden bugüne dek en temel ihtiyaçlarından biri de kendilerini dış tehlikelerden koruma ihtiyacı olmuştur. Göçebe hayat şartları egemen iken kendilerini vahşi doğadan korumayı, yerleşik hayata geçtiklerinde ise düşman kavimlerden korunmayı ilke edindiler. Bu yüzden çağlar geçtikçe daha da profesyonel güvenlik yönetimi türleri geliştirmişlerdir.

 

Günümüze yaklaştıkça insan hayatını ve malını tehdit eden faktörler değişmiş, hırsızlık, gasp ve haneye tecavüz şeklinde farklı tehlikeler baş göstermiştir. Doğası gereği saldırganlaşan insanoğlu, öfkesini yönelteceği noktaları bazen karıştırabilmektedir. İşte tam da bu yüzden kalabalık grupların yaşadığı, gezdiği, çalıştığı, konakladığı veya herhangi bir hizmet aldığı her türlü işletmenin, sitenin, apartmanın, iş yerinin, iş merkezinin, otelin veya AVM’nin güvenliği öncelikli konulardan biri olagelmiştir.

Güvenlik Yönetimi Nedir?

Hizmet alınan yerlerin türü arttıkça, güvenlik uzmanları ve şirketleri de çeşitli güvenlik türleri geliştirmişlerdir. Güvenlik yönetimi nedir sorusunun cevabını sundukları hizmetler ile cevaplayan firmaların en önde gelenlerinden birisi de Best Bina Yönetim şirketidir.

Bir alışveriş merkezinin veya tesisin neresinde güvenlik önlemi alınacağı, kaç güvenlik personeli istihdam edileceği, güvenlik amaçlı hangi aramaların yapılacağı gibi tüm detaylar güvenli yönetiminin içeriğini oluşturur. Bu önlemleri alacak güvenlik uzmanlarının işlerinde zafiyet vermeyecek şekilde profesyonel ve nesnel çalışmaları hayati önem taşır.

Tüm güvenlik önlemlerinin tek bir merkezden yönetilmesi güvenlik yönetiminin en sağlıklı çalışma mekanizmasıdır. Veriler tek bir merkezde toplanır ve o merkezin yer aldığı birimin yöneticisi tarafından değerlendirilir, raporlaştırılır ve ilgili mercilere sunulur. Hem personel hem de güvenlik ekipmanlarıyla bu işin üstesinden gelebilecek şirket sayısı azdır. Bu yüzden güvenlik yönetimini hakkıyla uygulayan, referansları bol olan şirketleri tercih etmelisiniz.

 

Güvenlik Hizmetleri Kanunu

Alışveriş merkezlerinde, birçok personelin istihdam edildiği büyük işletmelerde, holdinglerde, hastanelerde, sitelerde vb. daha birçok yerde uyulacak güvenlik kurallarının güvenlik hizmetleri kanununa uygun olması gerekir. Alınacak yerel güvenlik önlemlerinin dışında kalan tüm genel kurallar güvenlik hizmetleri kanununa göre belirlenir. Aslında bu kurallar emniyet personelinin de genelde uymak zorunda olduğu kurallardır.

Devletimiz tarafından belirlenen ve uygulanması konusu çeşitli denetim mekanizmalarınca da teftiş edilen güvenlik hizmetleri kanunu, güvenlik şeflerinin ve personelinin güvenlik eğitimi ile eğitildiği konuların başında gelir. Güvenlik hizmetleri kanunu ve diğer yönetmelikler eş güdümlü bir şekilde uygulanmalı, emir-komuta zinciri, özelikle insan sağlığı noktasında kesinlikle bozulmamalıdır.

 

Güvenlik Şirketleri

Çağdaş güvenlik metotlarını profesyonel şekilde uygulayan güvenlik şirketleri, kurdukları uzman ekipler ile insanların güvenliği için en iyisini yapmayı hedefler. Tamamen insan odaklı çalışan Best Bina Yönetim de sektördeki en profesyonel güvenlik hizmeti veren şirketlerden biridir.

Genel yönetimden, muhasebeye, temizlikten güvenliğe, peyzaj hizmetlerinden otopark hizmetlerine kadar çok geniş bir portföyde hizmetler sunan Best Bina Yönetim firması olarak, iletişimi temele alan, insan sağlığını ve huzurunu öncelik sayan, güvenlik eğitimiyle tüm personelini donatan bir şirkettir. Güvenlik şirketlerinin temel amacı olan insanı ve tesisi korumak, güvenlik hizmetlerini uygularken kırıcı olmadan ancak gerekli yerlerde eğitimi dolayısıyla savunma sporlarını uygulayan bir felsefe izlenmelidir.

Tercih edilecek güvenlik şirketinin daha önce çalıştığı müşterileri ile iletişime geçip referans almak, hem işletmeniz, hem siteniz hem de personeliniz için azami önem taşımaktadır. En küçük bir detayın bile atlanmayacağı bir güvenlik yönetimi vizyonuna sahip Best Bina Yönetim, bu konuda memnuniyet garantisi vermektedir. Çalışmaya başladığımız ilk günden itibaren, işimize duyduğumuz saygının ve insan verdiğimiz değerin farkına varacaksınız.